Halil Kalaycı, AK Parti'den Ayvacık Belediye Başkan Aday Adaylığını Açıkladı! | Samsun Haber

Halil Kalaycı, AK Parti’den Ayvacık Belediye Başkan Aday Adaylığını Açıkladı!

Halil Kalaycı, AK Parti’den Ayvacık Belediye Başkan Aday Adaylığını Açıkladı!

Halil Kalaycı Ak Parti Ayvacık ilçe başkanlığında düzenlediği basın toplantısı ile Ayvacık Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı.

Samsun Haberleri – Halil Kalaycı Ak Parti Ayvacık ilçe başkanlığında düzenlediği basın toplantısı ile Ayvacık Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı.

Basın Toplantısına, Ak Parti ilçe başkanı Kemalettin Gökçe, ilçe eski başkanları Ekrem Kalaycı ve Kadir Kızılkan, AK Parti meclis üyeleri, MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Haluk Tan, Muhtarlar derneği başkanı Kadir Töre ve çok sayıda mahalle muhtarı, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, basın mensupları ve yaklaşık bin kişilik bir halk kitlesi katıldı. Halil Kalaycı başvuru işlemlerinin ardından katılımcılara hitaben yaptığı konuşmada şunları kaydetti;

1980 yılında Ayvacık’ta doğdum. İlkokulu Şenpınar mahallemizde, Ortaokul ve Liseyi Çarşamba’da bitirdim. Aynı yıl Gazi üniversitesi Kastamonu Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümünü kazandım.2001 yılında üniversiteyi bitirdikten sonra atanana kadar ilçemiz Kabaklık ve Osmanlı mahallelerinde ücretli öğretmen olarak çalıştım.2002 yılında Erzurum’a sınıf öğretmeni olarak atandım.2004 yılında eş durumu mazereti ile Batman’a tayinim çıktı.2007 yılına kadar zorunlu hizmetimi tamamlayıp, 2007 yılında güzel memleketimize Tiryakioğlu mahallemize öğretmen olarak atandım. Bir yıl sonra Yenice Mustafa Çakır Ortaokulu müdür yardımcılığına, 2010 yılında TericeOrtaokuluna ,2013 yılında Mehmet Akif Ersoy Ortaokuluna okul müdürü olarak atandım. Terice ve Mehmet Akif Ersoy okul müdürlüğü dönemimde İlçe Spor Müdürlüğüne vekalet ettim.2013 yılında bakanlık değiştirerek Milli Eğitim Bakanlığından Spor Bakanlığına geçtim ve 1 yıl asaleten Ayvacık İlçe Spor müdürlüğü görevini yaptım.2014 yılında Vakıf Müdürlüğü görevine başladım.2014 yılından bugüne kadar Ayvacık Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı müdürlüğü görevini yürüttüm. Bu görevlerime atanma ve çalışma sürecinde birlikte çalıştığım değerli kaymakamlarımıza, İlçe Müdürlerimize ve Ayvacık’ta çalışan tüm devlet memuru kardeşlerime, mesai arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Tabi ki ilçe müdürlüğü düzeyindeki görevlere atanmamda emeği geçen bizleri bu görevlere layık görüp destek olan eski Ak Parti ilçe Başkanımız Kadir Kızılkan, Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Belur ve abim, ak davamıza, liderimiz Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a olan sevgi ve bağlılığımızı arttıran Ak parti İlçe Başkanımız Kemalettin Gökçe’ye huzurlarınızda teşekkür ediyorum.

Bugün huzurlarınıza Adalet ve Kalkınma Partisi Ayvacık Belediye başkan aday adaylığını ilan etmek üzere çıkmış bulunuyorum. Allaha şükürler olsun ki doğup büyüdüğüm ilçeme 12 yıldır farklı görevlerde hizmet etmeye çalıştım. Gönlümü verdiğim ve gönül almak için gayret ettiğim, değerli yuvama katkı sağlamak benim için bir onur kaynağıdır. Yıllardır güzel ilçemin güzel insanları ile hep iç içe oldum.İlçemizle ilgili yapılacak olan her türlü etkinlik ve faaliyette Üstad Necip Fazıl’ın dediği gibi” kim var diye seslenince sağıma soluma bakmadan hiç düşünmeden ben varım diye öne atıldık”. Bu süreçte resmi görevlerimin yanı sıra Eğitim Bir-Sen ve Memursen ilçe başkanlığı, Mahmut Gökmen Anadolu İmam-Hatip lisesi ve İmam-Hatip Ortaokulu üyelik ve yönetim kurulu üyeliği, Ayvacık Kur’an Kursu derneği Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği, Ayvacık İlksan ilçe Temsilciliği, Ayvacık Turizm Derneği üyeliği, Ayvacık Yavuz Selim Vakfı Üyeliği, Ayvacık Belediye Spor Kurucu başkan ve üyeliği görevlerinde bulundum ve aktif olarak görev yapmaya devam ediyorum.Çalıştığım bu süreçte çok sayıda değişik belgelerle ödüllendirildim.Ayrıca Ak parti Siyaset Akademisine katılarak siyaset akademisi belgemi de aldım.

Kıymetli misafirler,

Yaptığım her işte Hz.Ömer’in “Devlet işlerini yaparken devletin mumu ,özel işlerimi yaparken kendi mumumu kullanıyorum düsturu ile hareket ettim”.İnşallah belediye başkanlığı nasip olursa işte bu düsturla hareket edeceğim.

Durmayacağız , beklemeyeceğiz, gecikmeyeceğiz ve asla ihmal etmeyeceğiz.

İlçemizin her bir ferdi ile kucaklaşacağız.

Her kapıyı çalacağız , her haneye gireceğiz ve her eli tutacağız.

Gül olup açacağız.

Ümit olup sevindireceğiz.

Merhem olup, gördüğümüz kanayan her yaraya deva olacağız.

Yağmur olup yağacağız.

Güneş olup ısıtacağız.

Toprak olup bereket dağıtacağız.

Sevgili misafirler,

Bildiğiniz gibi ülkemizin dış ticaret gelirlerinin en önemli kalemlerinden biri, turizm gelirleridir. Dizilerin meşhur ettiği adını bile duymadığımız beldeler yerli ve yabancı turist akınına uğruyor. Bu bölgede yaşayanlar için ciddi gelir kapısı oluyor. Birçok turizm bölgesinde olmayan özellikler Ayvacığımızda varken neden ilçemiz turizm bölgesi olmasın? İnşallah nasip olurda Belediye Başkanlığı görevine gelirsek ilçemizi turizm bölgesi haline getirmek istiyoruz.

Mevlana’nın söylemiş olduğu şu sözü kendimize şiar edinmişizdir.”İnsanlarda güzel olan yüzdür, yüzde güzel olan gözdür, ama insanı insan yapan ağzından çıkan sözdür.”

Buradan söz veriyorum kıymetli misafirler,

Belediye yönetimimizde Ak Parti Belediyeciliğinin millet sevgisini, hoşgörülü tutumunu, mütevazi özelliğini, sağduyulu yaklaşımını, aşk ve şevkle çalışmasını, sorun çözen bir zihniyete sahip olduğunu tartışmasız gösterecek ve en iyi şekilde ortaya koyacağız.

İhtiyaç sahibi olanın, darda kalanın şartlar ne olursa olsun yanında ve yakınında bulunmak, sobasında yakacağı, mutfağında aşı olmayanı mutlaka ama mutlaka tespit edip Ak Belediyeciliğin esas gayesinin onları mutlu ve rahat ettirmek olduğunu göstereceğiz.

Etkin ve verimli bir yönetim modeliyle israftan kaçınarak, kaynakları isabetli ve adaletli bir şekilde vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.

Bu süreçte Ak partimizin il ve ilçe teşkilatlarımızla, sivil toplum örgütlerimizle ve kamu kuruluşlarımızla uyum içinde çalışarak ortak aklı öne çıkaran bir yönetim anlayışıyla bu görevi Allahın izniyle hakkıyla yerine getireceğimden hiç şüpheniz olmasın.

Muhtemel çıkacak ve çıkan aday adayları ile birlikte, birlik ve beraberliğimize, partimizin ilkelerine, kurumsal yapısına zarar vermeden bu süreci götüreceğimize, finalde de inşallah Ayvacık Belediyesini tekrar Ak parti olarak alıp zafer kazanacağımıza inancımız tamdır. İnşallah bu süreci tüm aday adaylarımızla davamıza yakışır bir şekilde geçireceğiz.

Allah bu kutlu yolda yolumuzu hayreylesin, akıbetimizi hayır eylesin. Bu kadim milletin ve onun lideri Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında yer almak için çıktığımız bu yolda, Allahın bizim için hayırlı olanı nasip etmesini diliyor,31 Mart Mahalli İdareler Yerel Seçimlerinin milletimize, memleketimize, Ayvacığımıza hayırlar ve güzellikler getireceğine inanıyorum. Bugün burada benimle birlikte olduğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Dualarınızı bekliyor hepinizi saygıyla muhabbetle selamlıyorum. Allaha emanet olun” dedi.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com